четвер, 5 листопада 2020 р.

Гарбуз - символ роду

Три товстуни


 


Гарбуз - стародавній український символ.
Гарбуз у давніх піснях виступає символом господаря, голови роду і самого роду як такого.

Гарбуз – є символом достатку, а його насіння – символ родючості. Гарбуз вважався «головним» на городі, батьком роду.

Коли увесь урожай з городів було зібрано, господиня обов’язково готувала гарбузову кашу, яку смакувала уся родина і дякувала Богу за гарний урожай, просила не гіршого у наступному році.

Древні греки вважали гарбуз священною рослиною, і з великою шаною та обережністю використовували його в деяких обрядах , вживали в їжу та виготовляли лікувальні мазі.

У світі шанують гарбуз протягом тисячоліть у багатьох країнах. Жодному овочу на землі не надано стільки уваги. Стародавні греки шанували гарбуз як богиню і дали їй гарне і урочисте ім'я - Колокассія. У стародавньому Китаї у великому гарбузі купали немовлят, тут він став символом довголіття.

У християн гарбуз пов'язаний з відродженням, пробудженням творчих сил. Осінь – пора сватання, заручин і весілля. Гарні й вибагливі українські дівчата щорічно готували для сватів та їхніх протеже неабиякі запаси гарбузів. Адже гарбуз – це символ відмови.

Як відомо, за давньою українською народною традицією, гарбуз виносили сватам, як знак відмови дівчини вийти заміж за того, хто просить її руки. Отримавши гарбуза, хлопець не міг посвататися вдруге.




Немає коментарів:

Дописати коментар