Крокуси
Гарно, тепло у садку,
снігу вже немає...
Із-під листя у кутку
крокус виглядає.
Начезолотом горять
пелюстки жовтенькі,
і листочки мерехтять,
ніжні, зелененькі.
К. Перелісна
Гіацинт
Гіацинт вважається квіткою любові, щастя, вірності і скорботи. З грецької він перекладається як "квітка дощів", але греки також називали його квіткою печалі і пам'яті про Гіацинта, героя грецької міфології.
Примула
Квітка із багатьма повір'ями
Не кожна рослина на землі може похвалитись такою кількістю пов’язаних із нею легенд. Ця квітка відома в багатьох країнах світу і кожен народ склав про неї свої історії.
У Середньоріччі люди помітили подібність квітки примули до в’язки ключів. Повір’я розповідає, що, примула – це ключі від раю, що випали з рук апостола Петра. Ця легенда дала назву квітці в Німеччині – «ключики». Тут вірили, що дівчина, яка першою знайде цю квітку навесні, неодмінно вийде заміж цього року.
Англійці обожнювали примулу – вони і досі висаджують її на клумбах, а своїм дітям розповідають, що у квітах примули живуть крихітні гноми і феї. Навіть тепер англієць, відїжджаючи в далеку дорогу, неодмінно висаджує у себе в саду примулу, аби вона забезпечила йому щасливе повернення додому.
На Русі примулу вважали символом довголіття. Українці збирали навесні букетики примул і топтали їх ногами, аби дочекатися насступної весни. В Україні цю квітку і досі називають у народі «рястом», тому про стару або дуже хвору людину говорили: «Не топтати йому більше рясту».
Примули, яких налічується понад 500 видів, належать до родини первоцвітних. Сама назва «примула» означає «перша». І справді, більшість видів примул розцвітає ранньою весною – іноді квіти з’являються просто з- під снігу. Квіти примули забарвлені в різні кольори: від білих і жовтих – до бузкових і червоних. Давні греки вірили, що примула лікує всі хвороби.
У багатьох країнах вважали, що примула здатна знаходити скарби, варто лише зірватим кітку перед Різдвом.
Джерело: https://nbu4kids.wordpress.com/2012/04/23/квітка-із-багатьма-повірями/
Нарцис
Хто з нас не відчував дивної краси цих тендітних духмяних квітів? Хто не милувався ними навесні? Прекрасний нарцис люди вирощують вже понад 3 000 років. Він оспіваний поетами не менше, аніж троянда.
До нього шанобливо ставилися у Древній Греції і країнах Сходу. Пророк Магомед так сказав про цю квітку: «Хто має дві хлібини, то нехай продасть одну, щоб придбати нарцис. Бо хліб – харч для тіла, а нарцис – для душі».
З квіток жовтого нарцисса стародавні греки плели вінки, якими вшановували своїх героїв. В Китаїнарцисами прикрашали олтарі Богів, в Англії захоплювалися нарцисами так, як у Голландії тюльпанами. У Швейцарії та Франції щорічно навесні відбуваються свята нарцисів.
Назва рослини пов’язана із міфом про самозакоханого юнака-красеня Нарциса, який увесь час проводив, милуючись власним відображенням у дзеркальній поверхні води.
У світі вирощують до 60 видів нарцисів, які поширені в Європі, Середземномор’ї, Китаї і Японії. В Європі нарциси білі та жовті вільно зростають у Франції, Югославії, Греції, і в Україні. Тендітні білі духм’яні нарциси називають поетичними.
Є в наших мальовничих Карпатах неповторна Долина нарцисів – природні зарості нарциса вузьколистого. Навесні в пору цвітіння нарцисів далеко по полонинах розливаються витончені пахощі цих квітів. А перед очима простягається безмежне море.
У французькому місті Жерарме у квітні усі навколишні луки потопають у золоті квітуючих нарцисів. Щороку тут влаштовують свято Нарцисів. Школярі протягом двох днів збирають мільйони квітів, з яких створюють святкові композиції.
Джерело: https://nbu4kids.wordpress.com/2014/04/09/свято-нарцисів/
Ірис
Півники — наскільки різноманітні, що викликають здивування навіть у фахівців. Рід півникових налічує близько 200-300 видів, а поширені вони в Європі, Північній Америці, Азії, Північній Африці.
Ця квітка, яка є емблемою Франції, символізує довіру, мудрість, віру, надію та безстрашність.
В Японії ці квіти дарують і чоловікам, щоб пробудити в них відвагу і мужність. Адже квіти ірису схожі на мечі. У японській каліграфії один і той же ієрогліф позначає ірис і військовий дух.
Також у деяких народів півник означає гарну новину.
Ця квітка, яка є емблемою Франції, символізує довіру, мудрість, віру, надію та безстрашність.
В Японії ці квіти дарують і чоловікам, щоб пробудити в них відвагу і мужність. Адже квіти ірису схожі на мечі. У японській каліграфії один і той же ієрогліф позначає ірис і військовий дух.
Також у деяких народів півник означає гарну новину.
Тюльпан
Немає коментарів:
Дописати коментар