25 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПІНГВІНІВ!🐧
15 цікавих фактів про пінгвінів
Тільки уявіть собі, навіть такий день є у святковому календарі любителів природи. Але на відміну від інших подібних екологічних свят, день пінгвіна не пов'язаний з офіційними датами міжнародних організацій. Відзначення дня пінгвінів виникло спонтанно на початку 2000-х років, і покликане воно нагадати про складне становище цих птахів у зв'язку з глобальними змінами клімату.
Пропонуємо добірку цікавих фактів про цих дивовижних птахів, які відомі нам з раннього дитинства, і завжди асоціювалися з холодним кліматом (перш за все з Антарктидою). Але як виявилося, живуть також вони далеко і за межами Антарктиди.
🐧 1. Пінгвін Норденшельда (Forsteri Nordenseldus) - вид пінгвінів, який жив близько 50 тисяч років на теренах сучасної Антарктиди та Вогняної Землі, і нажаль вимер в результаті невідомої кризи біосфери регіонального характеру. Він майже не відрізнявся від сучасного імператорсткого пінгвіна, хіба що був вищим від нього вдвічі, і мав людський зріст - 175-190 см., та вагу тіла до 150 кг. Існує думка, до близько 40 тисяч років тому між Південною Америкою та Антарктидою відбулося зіткнення з великим асиероїдом, який і спровокував масове вимирання у цьому регіоні.
🐧 2. Найбільшим представником серед пінгвінів є імператорський пінгвін, якого зоологи називають "імператором Антарктиди". Свою назву отримав саме через свої вражаючі розміри та поважну ходу, як в "імператора". Ріст цих птахів коливається в межах 115-130 см., а вага - від 45 до 60 кг. Як і всі важкі великі птахи - імператорський пінгвін не літає.
🐧 3. У пінгвінів пір'я переважно пухове, дуже жирне, гарно тримає тепло тіла, що так їм необхідно в умовах антарктичного клімату. Пташенята пінгвіна за забарвленням пір'я відрізняються від дорослих особин.
🐧 4. Всі пінгвіни, які є на планеті, живуть виключно в Південній півкулі. За межами Антарктиди пінгвінів також можна знайти в Австралії, Новій Зеландії, Південній Африці, Перу, Чилі, на Галапагоських і Фолклендських островах.
🐧 5. Найменшим пінгвіном серед усіх видів є так званий малий, або блакитний пінгвін (Eudyptula minor). У різних підвидів блакитного пінгвіна розміри варіюються, а середній зріст становить 33 см, при довжині - 40-45 сантиметрів. Живуть вони на острові Тасманія та крайньому півдні Нової Зеландії.
🐧 6. Багато часу для дослідження імператорських пінгвінів приділив і мандріаник-географ Роберт Скотт. Він першим детально описав поведінку цих тварин, і визначив їх роль в місцевій екосистемі. Але першим мператорських пінгвінів побачив Белінгаузен під час відкриття Антарктиди в 1820 році (власне він його так і прозвав).
🐧 7. Живуть імператорські пінгвіни в колоніях. Орнітологам відомо майже 40 таких колоній, в яких близько 15-25 тисяч особин в кожній. Таким чином супутникові обрахунки показали, що в Антарктиді мешкає понад мільйон цих птахів. Середній вік цих пінгвінів - 25 років. Мешкають пінгвіни лише в прибережних районах Антарктиди.
🐧 8. Імператорський пінгвін хоч і незграбний на суші, однак є хижим птахом, і для нього ідеальним середовищем полювання є океан. Живляться невеликою рибою (в тому числі мальками) та креветками. Під водою ці птахи можуть провести до 15 хвилин. В цьому їм немає рівних як серед ссавців, так і серед інших птахів.
🐧 9. Одним із найбільш численних видів пінгвінів на Землі є пінгвін Аделі, ареал якого повністю збігається з імператорським пінгвіном. Всього налічується близько 2,5 мільйонів пар (5 млн. особин) цього виду. Крім Антарктиди, вони мешкають також на прилеглих островах, зокрема Оркнейських, Південних Сандвічевих та Південних Шетландських островах. Назва виду походить від імені дружини французького мореплавця і дослідника Жуля Дюмон-Дюрвіля, експедиція якого в 1840 році відкрила в Антарктиді Землю Аделі, де було виявлено велику кількість цих птахів. Але все ж найбільш чисельним є золотоволосий пінгвін, якого налічується понад 20 мільйонів особин.
🐧 10. Найменш чисельний на планеті вид пінгвінів - новозеландський (Eudyptes pachyrhynchus). Вже з назви зрозуміло, що цей вид мешкає в Новій Зеландії, а саме на крайньому півдні острова Південний. Всього там налічується лише тисяча пар цих птахів.
🐧 11. За межами Антарктиди найбільш чисельним є пінгвін Гумбольдта, який мешкає на західному узбережжі Південної Америки. Оселилися вони там завдяки холодній тихоокеанській течії Гумбольдта, яка проходить як раз по західному узбережжі континенту. Всього налічується близько 12 тисяч особин цього виду (найбільше - в Чилі - 9,5 тис).
🐧 12. Пінгвіни дуже ретельно ставляться до своїх яєць. Одного разу група англійських геологів вкрала у них яйце з метою його з'їсти, але зграя пінгвінів стала їх переслідувати. Пінгвіни просто мовчки йшли слідом за людьми. Геологи вирішили віддати їм яйце, після чого гонитва припинилася. А взагалі пінгвіни не бояться людей і спокійно з ними контактують.
🐧 13. Пінгвіни бояться косаток, і це цілком зрозуміло, бо останні з ентузіазмом на них полюють. Коли пінгвінам невідомо чи є поблизу їх природний ворог, вони тривалий час товпляться на краю крижини, поки найвідважніший член зграї не ризикне пірнути. Якщо він залишається в живих, за ним слідують інші.
🐧 14. Пінгвіни - єдині в світі птахи, які можуть ходити у вертикальному положенні. Пінгвіни тільки здаються незграбними. Так, дійсно що на суші так воно і є, але у воді вони виявляються дивно спритними і моторними створіннями.
🐧 15. Пінгвіни не потребують прісної води - вони здатні пити солону морську воду, так як спеціальні залози в їх організмі сіль відвільтровують і виводять з організму.
Немає коментарів:
Дописати коментар