четвер, 22 квітня 2021 р.

День Землі

 Тематичний день" Що я можу зробити для Землі?"

 Малювання з використанням елементів нетрадиційної техніки. 

Земля - наш спільний дім, який треба берегти та піклуватися про нього. Виховуємо любов до природи. 



















Краса Землі така велика сила,
Що надихає, радість нам дає,
Легкі і надзвичайно дужі крила.
В красі і щастя, і натхнення є.
Вона облагороджує людину,
І поїть душу, наче джерело.
Таку в природі створює світлину,
Щоб нам приємно й радісно було.
І нам потрібно щиро це любити
Та берегти і ріки, і поля.
В гармонії із цілим світом жити,
Бо в нас на всіх одна, одна Земля.
Надія Красоткіна









понеділок, 19 квітня 2021 р.

День підсніжників

 











19 квітня - День проліска
Проліски символізують початок весни, перемогу тепла над холодом.
Синенькі оченята
Весною звеселяють, І килимом чарівним
Земельку прикрашають.
Ніжненькі та тендітні -
Провісники весни
Чарівність нам дарують
Й краплиночки краси.
Нехай усюди квітнуть
Милують всіх довкола.
Тож бережім природу -
Вона- життя основа!
Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається День проліска (The Day of Snowdrop). Свою історію він веде з Англії, де був заснований в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, зацвітають проліски від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і цей день був приурочений до цього періоду — початку весни і теплих сонячних днів.
В Англії проліски — це дуже популярні квіти. Є старовинне англійське повір'я, котре твердить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але насамперед проліски — це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом. Вони прикрашають багато міських клумб, а їх розведенню в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведенню тюльпанів у Голландії.
Латинська назва підсніжника — «галянтус» (Galanthus) — «молочна квітка». Ця рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні століття її шанували як символ непорочності, а повсюдно почали вирощувати у 19 столітті. Всього їх налічується близько 20 видів. Найпопулярніший вид — підсніжник білосніжний, а ще є грецький, візантійський, кавказький. Усі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть ароматом.
Одна стародавня легенда свідчить, що коли Адам і Єва були вигнані з раю, ішов сніг. Єва замерзла і стала плакати, згадуючи про теплі райські сади. Щоб утішити її, Бог перетворив кілька сніжинок у квітки підсніжника. Побачивши квіти, Єва повеселішала і в неї з'явилася надія на краще. Звідси і вважається, що пролісок — символ надії

19 квітня — День підсніжника.
Підсніжник…
Цю оригінальну тендітну квіточку називають по-різному.
Англійці — сніговою краплею або зірочкою, чехи — сніжинкою, німці — сніговим дзвіночком, а ми дуже просто — підсніжником.
Не важко здогадатися, звідки пішла така назва, адже ця смілива квітка здатна пробиватися крізь сніги і зацвітати з першими теплими променями сонця.
Щороку 19 квітня жителі багатьох країн відзначають чудове весняне свято — День підсніжника.
Свято це родом із Англії, і було встановлено в 1984 році.
А оскільки в цій країні підсніжники зацвітають в середині квітня, то і свято відзначають саме зараз.
В Англії до підсніжників ставляться з особливим трепетом.
Мабуть, це пов’язано з повір’ям, що ці квіти, висаджені навколо будинку, захищають оселю від злих духів та вселяють надію на світле майбутнє.
Підсніжники відомі ще з І тисячоліття.
Нині налічують 20 видів цих ніжних квітів.
Найпопулярніший — підсніжник білосніжний, проте є ще і візантійський, грецький, кавказький.
Всі вони різні за кольором і ароматом, однак обожнювані багатьма шанувальниками квітучої краси.
Підсніжник — герой численних казок та легенд.
Одну з них я з задоволенням Вам розповім.
Якось богиня Флора дарувала квітам костюми для карнавалу. Підсніжнику дісталося біле вбрання.
Сніг теж хотів на карнавал, хоча костюм йому ніхто, звичайно ж, не дав.
Тоді він став прохати квітів про допомогу, та всі вони злякалися холоду і відмовили йому.
Тільки один підсніжник не роздумуючи вкрив сніжок своїм білосніжним плащем.
Вони разом кружляли у танці і так здружилися, що нерозлучні і досі.
Ми всі знаємо, що підсніжники занесені до Червоної Книги України, як зникаючий вид.
Тому не зривайте ці тендітні весняні квіти, щоб і через тисячу років Світ теж міг помилувалися красою цього дивовижного витвору природи…
ПІДСНІЖНИК.
З під снігу пробився росточок,
Тендітний і дуже слабкий,
Зігрівся в промінчиках сонця,
Розправивсь, набрався снаги.
Ураз появились листочки,
і квітка як зірка з небес,
Розкрила своі пелюсточки,
і світ звеселила увесь.
Мільйони таких ось росточків,
Пробились уже з під снігів,
Розкрили свої пелюсточки,
Красу показали усім.
Квітують вони у гайочках,
У лузі, у полі, в садках,
Їх можна побачить в вазонах,
На вікнах у селах й містах.
З під снігу вони визирають,
І сонце проміння їм шле,
А люди тоді уже знають,
Весна до нас в гості іде.
Підсніжник- цей цвіт величають,
І звуть його так неспроста,
Хоч сніг ще не розтанув,
А видна така вже краса

пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

Захоплюючий світ казок Андерсена

 2 квітня - в день народження великого казкаря Ганса Християна Андерсена - відзначається Міжнародний день дитячої книги. Мої школярі поринули в фантастичну атмосферу казок великого казкаря.




четвер, 1 квітня 2021 р.

Міжнародний день птахів





 




Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним .
Неоціненну користь приносять птахи людині. Вчені підрахували, що на ділянці 1 км2 птахи знищують не менше ніж 25 кг комах. До того ж вони є досить спритними і діяльними. Пара синиць може «обробити» за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників. Але птахи знищують комах вибірково. Дятли зазвичай віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга живиться в основному волохатою гусінню. Є також види, які не дуже вибагливі до їжі, з комахоїдних – це шпаки та воронові.
Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур. Варто зазначити, що сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.
Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів. Наприклад, сойка живиться не лише комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетеруки) восени та взимку живляться переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких вони переносять на значні відстані.
Крім цього, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі


ЖАЙВОРОНОК – символ єдності Землі й Неба; він – співець хліборобського поля і небесної блакиті, бо своїм співом возвеличує хліборобську ниву до небес, а небесну блакить опускає до хліборобського лану…
Він – чиста «Божа птаха», яка приносить весну на поле, бо першим з польових птахів повертається з вирію. Поле, над яким співає жайворонок, в належний час обігріється теплим Сонцем і зроситься благодатними дощами. Вважається, що з прильотом жайворонка треба розпочинати оранку і сівбу. Кажуть, коли жайворонок співає високо в Небі, то він молиться Богу, а як замовкає, то летить до Господа на сповідь…
ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...
Колись люди прагнули навчити жайворонка наслідувати певним мелодіям. У 1917 р. було видано зібрання музичних творів, створених для польових, лісових жайворонків та інших видів птахів. Їх повинні були грати на спеціальній флейті - флажолеті.
Як і всі співочі птахи, жайворонки повинні вивчити свою пісню. Це підтверджується тим, що молодий жайворонок, взятий з гнізда ще до того, як він вивчить пісню батьків, може точно повторити інші, почуті ним мелодії.
Пісні більшості птахів одного виду, які живуть в різних частинах світу, як правило, сильно відрізняється. Але всі польові жайворонки у світі співають однаково.
Жайворонок - це один з небагатьох співочих птахів Центральної Європи, який токує на землі. Самець під час токування регулярно підстрибує в повітря.
Жайворонки, що живуть у природі, - добрі імітатори. Вони прекрасно наслідують голосам інших птахів.
Польовий жайворонок часто стає жертвою перепелятника. Але, коли йому вдається звільнитися з кігтів хижака, він швидко відлітає якомога далі, і продовжує свою пісню